The S58P28UA features a super slim LED display that can be placed virtually anywhere in your home.
Hey you! We like a big awesome TV, but we also like an awesome valid phone number so that we can schedule and deliver this big awesome TV!  (For any TV OVER the size of 55", please include a valid phone number and physical shipping address for CEVA (ground freight carrier) to schedule a delivery appointment.)
Warranty: 12 Month Sansui TV Warranty
 **Please call 1-800-249-4958 for Questions or Technical Support**
Specs
Full Specs Here
Model Number:
  • 58": S58P28UA
In the box:
  • (1) (NEW) Sansui 58" Class 4K UHD LED Android Smart TV
  • (1) Power Cord
  • (1) Remote Control (Batteries included)
  • (1) User Manual
Specs
Full Specs Here
Model Number:
  • 58": S58P28UA
In the box:
  • (1) Power Cord
  • (1) User Manual
Sales Stats
Speed to First Woot:
63d 7h 8m 14.995s
Purchaser Experience
  • 0% first woot
  • 0% second woot
  • 100% < 10 woots
  • 0% < 25 woots
  • 0% ≥ 25 woots
Purchaser Seniority
  • 0% joined today
  • 0% one week old
  • 0% one month old
  • 0% one year old
  • 100% > one year old
Quantity Breakdown
  • 100% bought 1
  • 0% bought 2
  • 0% bought 3
Percentage of Sales Per Hour
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
100%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
Woots by State
zero wooters wootinglots of wooters wooting
Best sellers in Electronics
Deals our customers love best.
    (48 Batteries) Energizer MAX AA Alkaline Batteries
    (24 PACK) Energizer MAX AAA Alkaline Batteries
    (NEW) 2-PACK Motorola T110 Talkabout Radios, 16 Mile Range
    (4 PACK) Energizer 2032 Batteries - 3V Lithium Coin Batteries
(NEW) Sansui 58" Class 4K UHD LED Android Smart TV