Kanto MIRAGE 68 TV Stand for 37-60" TVs
New
Limit 1 per customer
Features
While gentle on the eyes, MIRAGE 68’s rounded edges and durable tinted glass shelves provide the strength to carry up to 280 pounds. Available in either satin black or English chestnut finishes, this 68 inch wide television stand provides ample space to display all of your home theater equipment. MIRAGE 68 is easy to assemble, and provides a convenient cable management system to help keep your home theater system looking clean and professional.
A SEAMLESS COMBINATION
SOLID STRUCTURE
ADJUSTABLE SHELF
ELEGANT DESIGN
MIRAGE68 Plus maintains an elegant appearance with it’s wood texturing and rounded edges.
Shipping Note: Shipping to Alaska, Hawaii, PO Box and APO addresses is not available for this item
Warranty: 2 Year Kanto
Specs
  • Finish : Black tempered glass shelves
  • Supports : 280 pounds
  • Tilt and swivel TV mount for : 37” to 60” TVs
Weights and Measurements
  • Assembled Dimensions : 68”W x 17.7”D x 20”H (127 x 45 x 51 cm)
  • Shipping box weight : 118.8 lbs (53.9 kg)
  • Shipping box dimensions : 65.4” x 22.4” x 10” (166.3x 56.8 x 25.5 cm)
In the box:
  • Kanto MIRAGE 68 TV Stand
Specs
  • Supports : 280 pounds
Weights and Measurements
In the box:
  • Kanto MIRAGE 68 TV Stand
Sales Stats
Speed to First Woot:
1d 22h 8m 56.006s
Purchaser Experience
  • 100% first woot
  • 0% second woot
  • 0% < 10 woots
  • 0% < 25 woots
  • 0% ≥ 25 woots
Purchaser Seniority
  • 0% joined today
  • 0% one week old
  • 0% one month old
  • 100% one year old
  • 0% > one year old
Quantity Breakdown
  • 100% bought 1
Percentage of Sales Per Hour
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
100%
0%
Woots by State
zero wooters wootinglots of wooters wooting
Best sellers in Electronics
Deals our customers love best.
    (24 PACK) Energizer MAX AAA Alkaline Batteries
    (48 Batteries) Energizer MAX AA Alkaline Batteries
    (NEW) 2-PACK Motorola T110 Talkabout Radios, 16 Mile Range
    (4 PACK) Energizer 2032 Batteries - 3V Lithium Coin Batteries